/ Tomas Piliponis

Tomas Piliponis

Kada tapote Klubo nariu?

2016 Rugpjūtis

Kodėl bėgimas?

Bėgimas išlaisvina, išvaduoja iš rutinos, išvalo galvą. Man tai savotiška meditacijos forma.

Kodėl “Šviesos Kariai”?

Man Šviesos Karių klubas dar prieš įstojant atrodė kaip labai uždaras, elitinis bėgimo klubas, kur patenka tik tam tikri bėgikai. Tačiau įvairių bėgimo varžybų metu truputi susipažinus su klubo nariais supratau, kad jie yra labai šilti ir draugiški žmonės. Būtent tai ir nulėmė mano pasirinkimą.

Technologijos bėgime (laikrodžiai, pulsometrai, programėlės)?

Šiuo metu naudoju Garmin produktus, tačiau dar nelaikau savęs šios “bažnyčios” atstovu.

Mėgstamiausias bėgimo batelių gamintojas?

Neturiu mėgstamiausio. Šiuo metu tyrinėju skirtingus gamintojus ir bandau surasti savo favoritą. Turiu gan plačią pėdą, tad surasti tinkamus batelius yra sudėtinga. Šiuo metu priklausomai nuo dangos ir sąlygų naudoju Asics, New Balance, Salomon, Merrell avalynę.

Mėgstamiausias bėgimo aprangos gamintojas?

Su apranga pas mane panaši situacija kaip ir su bėgimo bateliais – mėgstamo gamintojo neturiu. Eksperimentuoju su skirtingais variantais.

Nuo kada bėgiojate? Kas paskatino pradėti?

Bėgioti pradėjau dar vaikystėje. 8 metų amžiaus mane Tėvai užrašė į plaukimo pamokas (kurios netrukus peraugo į plaukimo treniruotes). Taip jau nutiko, kad po maždaug metų treniruočių mano plaukimo treneris buvo pakviestas treniruoti penkiakovininkus ir jis ta progą visą savo tuometinę plaukimo grupę “užverbavo” į jaunųjų penkiakovininkų gretas. Taip jau 10 metų amžiaus pradėjau dalyvauti dvikovės varžybose, kur prie plaukimo buvo pridėtas bėgimas. Distancijos tiesa tuo metu buvo trumpos (penkiakovininkai jaunučių grupėje bėga 1000m, o jauniai ir suaugę bėga 3000m krosą).

Kokias varžybas rekomenduotumėt kitiems Lietuvoje?

Negalėčiau išskirti kažkurių vienų varžybų. Jos visos labai skirtingos ir specifinės. Iš šalies gali pasirodyti, kad nėra jokio skirtumo kur bėgti, tačiau kiekvienas renginys turi savitą trasą ir autentišką nuotaiką. Jei vis dėl to reiktu rekomenduoti, rekomenduočiau dalyvauti bėgimo varžybose, kurios yra rengiamos regionuose. Pavyzdžiui Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos (LBMA) arba Lietuvos bėgimo taurės rengiamos varžybos yra fantastiški renginiai. Tokiuose kameriniuose renginiuose gali pajusti taip kokia darni ir draugiška yra Lietuvos bėgikų bendruomenė. Tokiuose mažuose renginiuose visi tie 300-500 dalyvių jaučiasi ir elgiasi kaip viena didelė šeima ir tai yra nepakartojamas jausmas.

Ir kokias užsienyje?

Deja, užsienyje dar nesu dalyvavęs bėgimo varžybose. Tačiau planuoju tai padaryti netolimoje ateityje.

Mityba

Kažkokios konkrečios dietos nesilaikau. Dažnas mano sutiktas bėgikas sako, “aš bėgu, nes labai mėgstu valgyti”. Aš irgi mėgstu valgyti daug ir skaniai, tačiau paskutinius kelis metus, sulėtėjus metabolizmui stengiuosi nuosekliai stebėti tai ką valgau ir daryti tai sąmoningai. Mano nuomone, maisto kokybė ir yra vienas svarbiausių faktorių mityboje. Be abejo teisingas maistinių medžiagų (angliavandenių, baltymai ir riebalai) balansas irgi labai svarbu.

Asmeniniai rekordai (2018.03.22)
Pusmaratonis – 1:30:12 (Kauno maratonas, 2017m.)
1h bėgimas – 14 km 380m (ŠK Takelis, 2018m.)
10km – 40:12 (ŠK Stadionas, 2017m.)

Sportininkas autoritetas

Nuoširdžiai žaviuose tokiais ištvermingais bėgikais kaip Aidas Ardzijauskas ir Gediminas Grinius. Penkiakovininkas Edvinas Krungolcas. Algimanto Kartočiaus kaip bėgimo veterano pavyzdys taip pat labai įkvepiantis. Man asmeniškai autoritetas sporte yra tas žmogus, kuris sugeba atiduoti visas savo jėgas ir laiką užsibrėžtam tikslui pasiekti. Tai nebūtinai turi būti profesionalus sportininkas. Svarbu turėti geležine valią ir daug noro, ryžto.

Mėgstamiausia vieta treniruotis?

Vienas žodis – miškas. Man niekur nėra taip malonu bėgti kaip miške. Minkšta danga, grynas oras, tyla. O ir papildomas orientacinis (paklydimo) aspektas visada smagus iššūkis.

Kokią šaką rinktumėtės, jei negalėtumėte bėgti?

Greičiausiai rinkčiausi plaukimą.

Pomėgiai be bėgimo?

Geras kinas, aktyvus laisvalaikis gamtoje (dažniausiai žygiai), kitos sporto šakos – plaukimas, dviračiai, triatlonas, kulkinis šaudymas.

Komentarai išjungti

Komentarai uždaryti.