/ Lietuvos bėgimai / Aš nebūsiu DNB klientu arba nejautra Vilniaus pusmaratonyje

Aš nebūsiu DNB klientu arba nejautra Vilniaus pusmaratonyje

admin on 2014 gegužės 28 - 11:40 Lietuvos bėgimai

Aš nebūsiu dar ilgai DNB klientu, ko gero ir Nike…Nežinau ar dar ką nors įtraukti į šį sąrašą, gal dar Neptūno vandenį, Barbora ….o gal ir visus…

Atsiimant Nike DNB We Run bėgimo (jergau, kas per pavadinimas? J) numerius DNB banke, vadybininkas mandagiai bandė mane “iškvosti” kokiame banke yra mano sąskaita ir pasiūlyti “kažką atraktyvaus”. Nemėgstu tokio familiaraus kišimosi (atsiprašau akcijos sumanytojų – “marketingo”), bet šį kartą kažkodėl susimasčiau, kad DNB efektyviai pabandė išnaudoti rėmimo naudą ir pritraukti papildomų klientų ir jau buvau berašąs jiems už tai mintyse dešimtuką, bet susimasčiau, kas mane priverstų pakeisti dabar esamą banką į naują. Maniškiu dabar esu patenkintas ir reiktų eilės sutapimų, kad taip įvyktų – pvz. dabartinis vadybininkas padaro iš eilės keletą klaidų, besiteisindamas apeliuoja, kad “matot, tokia dabar banko politika” (girdėjot, turbūt visi, tokias šnekas krizės metu J) ir tada, ko gero, ateitų metas rinktis kitą. Vieną iš kriterijų kažkaip sau įsivardinau socialinę atsakomybę (“social responsibility”) ir, manau, renkantis tokias paslaugas kaip bankas, ši ypatybė tampa vis svarbesnė. Šią mintį “pasodinau” galvoje iki rytojaus, bet kita diena apvertė viską aukštyn kojom, nunešdama visas rėmėjų bei jų vadybininkų pastangas velniop.

Bėgimas, kaip ir visi sportai, gali būti pavojingi, jei jais užsiminėjama be galvos. Praėjusiais metais pakilęs bėgimo bumas išvarė į gatves minias bėgikų, bet iki šiol Vingio parke matau, kad daugiau nei pusę jų bėgioja su visiškai nepritaikyta avalyne (!!!). Esu tikras, kad ši grupė anksčiau ar vėliau prisijungs prie burnojančių bambeklių, kad “bėgimas žaloja sąnarius ir t.t., taip pat daugelis vis dar bando įveikti “maratonus” be jokių konsultacijų ar patarimų (dėl to ir matom minias “palūžusių” antroje distancijos pusėje). Karštis – dar vienas bėgikų “draugas”, nežinau nė vieno, kuris mėgtų jį. Yra nerašyta taisyklė, kad jei temperatūra viršija kažkiek virš 20 laipsnių (man, būtų gerai, kad būtų jau taip virš 18) – varžybose vandens turi būti kas 2,5km. Šių metų Rygos maratonas, Evaldas Trakų pusmaratonyje (respect!) puikiai su tuo susitvarkė.

Gismeteo.lt apie 27 laipsnių karštį pranešinėjo jau prieš dvi savaites ir, kaip nebūtų keista, meteorologų prognozė buvo stabili iki paskutinės dienos, tad laiko pasiruošti buvo visiems. Žvilgtelėjęs į trasą, pastebėjau, kad tėra tik 2 maitinimo punktai ir nusprendžiau, kad reikia būtinai nusipirkti su savim butelį vandens ir dar pavyko prikalbinti tai padaryti savo draugą (nemanau, kad jis burnojo ant manęs 10km J). Deja, tokių, pasiryžusių tempti papildomą 0,75L svorį, buvo vienetai…..

Apie betvarkę trasoje nenoriu šnekėti, paskaitykit komentarus – jie virte verda nuo dalyvių ir ne dalyvių pykčio (tik kažkodėl dauguma drebia purvus ant pačių bėgikų? J). http://www.delfi.lt/news/daily/health/pusmaratonio-metu-dirbe-medikai-pakraupe-teko-gelbeti-nuo-karscio-kritusiu-zmoniu-gyvybes.d?id=64889969#ixzz32u4AGp1z

Aš, turbūt kaip ir visi jūs dalyvavę, buvau šokiruotas, pamatęs kalnus vandens…… po finišo (žiūr. nuotrauką), taip pat buvau priblokštas, kai maitinimo punktas 16km visai išnyko (???!!!). Visišku idiotizmu pavadinčiau „Barboros“ organizuotą sulčių punktą – dalinti nepatyrusiems bėgikams obuolius ir negeriamas sultis be lašo vandens – čia jau kvepia konclagerio tipo pasityčiojimais. Visi matė daug rėmėjų (DNB, Nike ir t.t) atstovų, savanorės merginos vertėsi per galvas kaip įmanydamos skatindamos bėgikus (ir dėkui joms labai už tai!), organizatoriai blaškėsi labai daug, bet vandens buteliuko nebuvo niekur…..

Vieninteliai, kurie tą karštą dieną parodė tikrą socialinę atsakomybę, buvo Baltojo skersgatvio gyventojai su savo nuosavais puodukais, močiutė prie Arsenalo, baro „Artistai“ (Šv. Kazimiero g.) atstovai (bėgikai- atsidėkodami palaikom juos?!) ir vargšai praeiviai Bernardinų sode, atidavę savo vandens likučius. Dėkui jums visiems visų bėgikų vardu!!! Jei ne jūs – nukentėjusių butų kelis kartus daugiau.

Na, o kur buvo tuo metu rėmėjai ir organizatoriai? Apie prognozę žinojom visi, laiko pasiruošti buvo…Gal organizatoriams reikėjo vietoj savo mažvaikiškos nuostatos „viską padarysiu pats“ pasikviesti konsultacijoms Evaldą (manau, kad būtent Evaldas dabar organizuoja geriausius bėgimus Lietuvoje)?

O visiems rėmėjų „marketingo specialistas“ rašau riebų vienetą! Ši visiška nejautra, manau, nubraukė visą rėmimo teigiamą įspūdį, o reikėjo, tik labai nedaug – pagalvoti kaip jaustųsi jūsų artimieji šioje trasoje (ar ne taip moko marketingo vadovėliai įsijausti į kliento vaidmenį?), pasiimti nors vieną buteliuką iš to kalno vandens ir ištiesti antrą ratą bėgančiam, sėsti ant dviračio ir išvežioti keletą jų savanoriams, pasemti kibirą vandens iš Vilnelės ir apipilti bent keletą bėgikų ir t.t. Bet kuri idėja ir pagalba tą dieną būtų įsirėžusi į smegenis žymiai labiau, nei šimtai rėmėjų plakatų pakelėje, beieškant vandens ir tūkstančiai litų išleisti rėmimui (įdomu, ką mąstė bėgikai iš rėmėjų kompanijų (ypač Neptūno vandens) tą dieną pusmaratonyje? J). Kaip pavyzdį galiu duoti Statoil originalų sprendimą Rygos maratone – jie nebuvo net rėmėjai ir, dar daugiau, dvi degalinės buvo visiškai blokuotos dėl uždarytos trasos, bet abiejose buvo degalinės darbuotojai, kurie laistė vandeniu visus prabėgusius, nors temperatūra ryte buvo tik 18-20 laipsnių. Darbdaviams siūlau ateityje atidžiai žiūrėti į būsimas kandidatų CV ir per patrankos šūvį neprileisti tokių „marketingistų“ į savo kompanijas. Apsaugok, Dieve, mus nuo bejausmio marketingo, nes jo ir taip pilna mūsų žiniasklaidoje…

Dar daugiau, galim matyti dabar rėmėjų atsiprašinėjimų, kad vandens „buvo pakankamai“ (!!!!), bet atsiprašymo ir reakcijos – jokios…Kažkodėl jau visi pamiršo Maximos tylą po tragedijos Rygoje ir kaip po to sureagavo žmonės. Gal reikėjo, kad kas nors neatsigautų, kad suvoktumėte kas nutiko? Dehidratacija tai ne vien tik nualpimas…..

0 RAŠYTI KOMENTARĄ

Parašykite mums komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *