/ Be kategorijos / Maratonininkas Arūnas Dubinskas laimėjo įtemptas lenktynes prieš buriuotojų jachtas

Maratonininkas Arūnas Dubinskas laimėjo įtemptas lenktynes prieš buriuotojų jachtas

admin on 2016 rugpjūčio 3 - 0:55 Be kategorijos

Maratonininkas Arūnas Dubinskas laimėjo įtemptas lenktynes prieš buriuotojų jachtas

Baltijos jūroje judanti jachta, ar miško takeliais bėgantis žmogus – kas pirmesnis pasieks numatytą finišą? Tokias gamtai draugiškas varžybas šį pirmadienį numatė „Kuršių marių regatos“ organizatoriai Lietuvos buriuotojų sąjunga ir bėgimo klubas „Šviesos kariai“.

arunas-dubinskas-71937338

Buriuotojų ir bėgikų lenktynių pradžia – pirmadienį, 10 val., drauge su antrojo „Kuršių marių regatos“ etapo startu. Buriuotojams startas bus duotas ties Smiltynės jachtklubu ir jie, išėję pro uosto vartus, jūra judės link ženklo, kuris bus pastatytas ties krante esančia Juodkrantės gelbėjimo stotimi. Bėgikai nuo jachtklubo startuos drauge su pirma jachta, išėjusia pro uosto vartus, ir iki tos pačios gelbėjimo stoties bėgs dviračių taku. Numatytas distancijos atstumas – apie 21 kilometrą. Pasak organizatorių, varžybų intriga didelė, tačiau svarbiausia tai, kad abi lenktyniaujančios pusės propaguoja gamtai draugišką, vien žmogaus ir gamtos energiją naudojantį judėjimo būdą.

begikai-71934262

„Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad jachta juda žymiai greičiau nei bėgantis žmogus. Tačiau nors vidutinis jachtos greitis yra apie 6 mazgus (apie 11 km/h), jos judėjimas visuomet labai priklausomas nuo vėjo. Jei jo yra mažiau, jachta juda lėčiau; jei jis priešpriešinės krypties – jachtai tenka judėti laviruote – kampais į vėją. Tai reiškia, kad ji nuplaukia maždaug 50 proc. daugiau kelio nei judėtų tiesiąja. Tai suteikia pranašumą bėgikams, galintiems bėgti tiesiu maršrutu bet kokiomis oro sąlygomis“,- teigia Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Pasak lenktynių idėjos autoriaus, buriuotojo ir bėgiko Tauro Pėstininko, visi bėgimo rungties dalyviai – patyrę maratonininkai, gebantys greitu tempu įveikti itin ilgus atstumus, tad ši pusmaratoniui prilygstanti distancija jiems neturėtų būti didelis iššūkis.

„Vidutinėmis oro sąlygomis, jei statyčiau lažybose, statyčiau už bėgikus. Tiesa, jei sąlygos bus itin geros buriuotojams – didelis ir palankus vėjas – tuomet jachtos turės pranašumą. Būtent šioje vietoje buriavime visuomet yra loterija, o tokiose varžybose – intriga. Jei tiksliai žinotume, kaip viskas pasibaigs, būtų neįdomu“,- teigė pats jachtai „Gera diena“ šiose varžybose vadovausiantis kapitonas T. Pėstininkas.

begikai2-71934240

Tiek jachtos, tiek bėgikai varžybose turės prietaisus leidžiančius sekti jų judėjimą, taigi varžybas nuo pat jų pradžios bus galima tiesiogiai stebėti „Delfi“ portale Šios varžybos nuo Smiltynės jachtklubo iki ženklo ties Juodkrante buriuotojams bus tik dalis antrojo „Kuršių marių regatos“ etapo. Pasiekę šį tarpinį finišą, jie pasuks atgal link Klaipėdos ir buriuos į Nidą. Šis etapas – ilgiausias, dažniausiai visą naktį trunkantis „Kuršių marių regatos“ etapas, po kurio tiek varžybos, tiek šventė persikelia į Nidą. 12.08 val. bėgikas Arūnas Dubinskas pirmasis pasiekė Juodkrantės gelbėjimo stotį, kuri buvo numatyta kaip finišas eksperimentinėms maratonininkų ir jachtų varžyboms. Pirmoji jachta šių eksperimentinių varžybų finišą pasiekė po keturių minučių – jachta „Keturi vėjai“ (kpt. Adomas Janulionis) ženklą apsuko 12.12 val. A. Dubinsko teigimu tai buvo smagios varžybos. Įspūdį jam paliko ir pačios jachtos, ir lenktynių idėja. Pasak bėgiko, ypač įdomi buvo paskutinė lenktynių atkarpa, kai išbėgus į paplūdimį link finišo buvo galima judėti matant jachtas.

Šaltinis: Delfi.lt

0 RAŠYTI KOMENTARĄ

Parašykite mums komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *