/ Bėgimai užsienyje / Londono triatlonas – įveiktas

Londono triatlonas – įveiktas

admin on 2014 rugpjūčio 27 - 16:47 Bėgimai užsienyje, Šviesos kariai

Rugpjūčio 2-3 dienomis Londone vyko triatlono varžybos. Jas sudarė: 1,5 km – plaukimas, 40 km – važiavimas dviračiu, 10 km – bėgimas. Šiame triatlone ryžosi dalyvauti Šviesos karių klubo narys Andrius Dapkevičius.

2

Vasarį užsiregistravęs į šias triatlono varžybas Andrius manė, kad joms pasiruošti neprireiks daug pastangų. Jo negąsdino 40 km važiavimas dviračiu ar 10 km bėgimas. Tačiau plaukimas atrodė sunkiau įveikiama kliūtimi. Norėdamas pasitikrinti savo jėgas klubietis nusprendė apsilankyti plaukimo baseine ir šiek tiek pasitreniruoti, kad 1,5 km plaukimo distancija triatlono varžybose neatrodytų tokia baisi. Pirmoji treniruotė parodė, kad plaukimo teks mokytis iš naujo. Taigi Andrius Dapkevičius baseine ėmė lankytis dukart per savaitę ir kai jau pradėjo matytis treniruočių rezultatai netikėtai gavo traumą – lūžo koja. Gydytojai nenuteikė optimistiškai teigdami, kad su įtvaru teks būti visą mėnesi. Vėliau laukė du mėnesiai reabilitacijos. Klubietis nenorėjo taip lengvai pasiduoti. Praėjus trims savaitėms po traumos nusiėmė įtvarą ir pradėjo po truputį bėgioti. Vėl vaikščiojo į baseiną, nors po treniruočių ir jausdavo skausmą kojoje. Šis užsispyrimas padėjo jam greičiau atgauti savo sportinę formą.

Praėjus keliems mėnesiams intensyvių treniruočių, gegužį, plaukimo treneris Andriui pasiūlė sudalyvauti atvirajame Baltijos triatlono čempionate Kupiškyje. Prieš šias varžybas klubietį apėmė nerimas, kaip jose seksis, nes tai buvo jo pirmosios triatlono varžybos. Nors po plaukimo ir važiavimo dviračiu jėgų bėgimui beveik nebebuvo, bet savo tikslą Andrius Dapkevičius pasiekė – įveikė savo pirmąjį triatloną. Po jo tris dienas taip skaudėjo kojas, kad klubietis net negalėjo paeiti, prašė draugų pagalbos, kaip įveikti šią būseną. Praėjus dar trims dienoms viskas susitvarkė ir jis vėl ėmė ruoštis Londono triatlono varžyboms. Po Kupiškio triatlono jis jau suvokė kaip turi paskirstyti savo energiją ir jėgas visiems trims startams, kad užtektų jėgų įveikti visą triatloną. Prieš dalyvaujant Londono triatlone Andrius Dapkevičius nusprendė sudalyvauti Trakų triatlone, kuris tapo generaline Londono triatlono repeticija, nes abiejuose renginiuose dalyviams buvo ruošiamos tokios pat visų trijų startų distancijos (1,5 km – plaukimas, 40 km – važiavimas dviračiu, 10 km – bėgimas). Trakų triatlone Andriui sekėsi kur kas geriau nei Kupiškyje – jis pasiekė savo tikslą ir triatloną įveikė per mažiau nei tris valandas – per 2 val. 50 min. Po varžybų Trakuose klubietis ėmė dirbti dar uoliau, kad sustiprintų savo silpnąsias vietas prieš pagrindinį startą Londone. Jis užsibrėžė naują tikslą – Londono triatloną įveikti per 2 val. 40 min.

3

Tikslas atrodė pasiekiamas ranka iki pat paskutinės nakties prieš Londono triatloną. Naktį Andrius pasijuto blogai, beveik nemiegojo, nes jo skrandis visiškai nedirbo. Ryte prieš startą kilo abejonių ar tikrai verta rizikuoti savo sveikata ir mėginti įveikti šį triatloną. Bet mintys apie tai, kiek jis atidavė jėgų ir laiko besiruošdamas šiam triatlonui išsklaidė visas abejones.

1 2

Grupę, su kuria startavo Andrius Dapkevičius sudarė 500 dalyvių. Tradiciškai varžybos prasidėjo nuo plaukimo. Visi sušoko į vandenį ir laukė starto. Jam nuskambėjus visi bandė pradėti plaukti, taigi buvo nemaža sumaištis. Apie pusę plaukimo distancijos teko plaukti gan lėtai bandant pasidaryti šiek tiek vietos plaukimui tarp kitų plaukikų. 1,5 km plaukdamas Andrius Dapkevičius įveikė per 30 min. Ir šiuo savo rezultatu buvo labai patenkintas. Prieš pradėdamas važiuoti dviračiu jau apsidžiaugė, kad jaučiasi pakankamai gerai, kol nepradėjo gerti izotoninio gėrimo, kuris turėjo suteikti daugiau jėgų, tačiau buvo atvirkščiai – gėrimas tik apsunkino skrandį ir bloga savijauta vėl grįžo. Apie savo tikslą triatloną įveikti per 2 val. 40 min. jis jau norėjo pamiršti. Įveikęs 40 km dviračiu ir daugiau nei tris minutes praleidęs beieškodamas savo bėgimo batelių jis suprato, kad savijauta nė kiek nepagerėjo, tačiau pasiduoti irgi nenorėjo. Įveikęs 5 km bėgdamas ir pasitikrinęs savo laikrodį Andrius suprato, kad vis dar turi galimybę Londono triatloną įveikti per savo užsibrėžtą laiką, jei tik sukaups savo jėgas ir bėgs šiek tiek greičiau.. paskutinį 3,3 km ratą jis turėjo įveikti per 12 min. Buvo nelengva, bet paskutiniuosius 3,3 km jis įveikė per 13 min. ir beveik pasiekė savo tikslą – triatloną įveikė per 2 val. 41 min ir 44 sek.

5 2 1  10 2

Buvo keista, kad finišavę dalyviai atsigerti gavo ne vandens, o alaus. Pasirodo, kad pagrindinis varžybų rėmėjas buvo Erdinger alaus kompanija. Jie reklamavo savo nealkoholinį alų, kuris turi izotoninių savybių.

9 13 2

0 RAŠYTI KOMENTARĄ

Parašykite mums komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *